Jestem Polką, jestem Polakiem.

phoca thumb m dscn2471  Listopad to czas kiedy poruszany jest temat Ojczyzny i patriotyzmu, które nie są obce dzieciom. Ważne, żeby zapytać je, jak rozumieją patriotyzm, co się z nim wiąże i czy dziecko może być patriotą? Uczniowie klasy 1a przed świętem narodowym zastanawiali się, co to znaczy być Polakiem, Polką.

 Co mogą zrobić dla własnego kraju? O czym każdy Polak powinien wiedzieć? Według dzieci, można na przykład dobrze mówić o Polsce, być z niej dumny, być szczęśliwym, że się mieszka w Polsce, segregować śmieci, kibicować polskiej reprezentacji albo wywiesić flagę narodową. Powinien umieć poprawnie napisać ważne dla Polaków słowa, powinien również umieć zaśpiewać Mazurek Dąbrowskiego. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie „ Laurki dla Polski” w oparciu o zgromadzoną wiedzę z zajęć. Powstały piękne karty pracy, którymi pokazy, że każde dziecko może patriotą na własną miarę, na własny sposób.