My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście ślubujemy...

phoca thumb m pasowanie 2  Dnia 16 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

 Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz zdobycie 7 kluczy. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Jastrząb kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego. Dowodem były legitymacje uczniowskie wręczone dzieciom przez wychowawców. Najmłodsi otrzymali wspaniałe upominki ufundowane przez Dyrekcję oraz Rodziców.