Czy każdy może zostać florystą?

phoca thumb m dscn2428  Początkiem października najmłodsi uczniowie podczas zajęć warsztatowych zobaczyli na czym polega praca florysty. Spotkanie z ekspertem z Panią Joanną Leś było okazją do doskonalenia umiejętności stawiania pytań przez uczniów:

 Czym się zajmuje i gdzie pracuje florysta? Jakie cechy i umiejętności powinien mieć florysta? Jakie narzędzia wykorzystuje w swojej pracy? Co jest najtrudniejsze w zawodzie florysty? Jaką szkołę trzeba skończyć, żeby zostać florystą? Czy pani lubi swoją pracę i dlaczego? Po co ludziom potrzebny jest florysta? W czasie warsztatów uczniowie według wskazówek i porad eksperta wykonywali jesienne flowers boxy oraz bukiety. Ponadto była to cenna lekcja rozwijania kreatywności, umiejętności manualnych i wzbogacenia wiedzy przyrodniczej. Serdecznie dziękujemy mamie Karola – Pani Joannie za twórczo spędzony czas i zaangażowanie.