Jakie tajemnice kryje las?

 phoca thumb m dscn2416 22 września gorących promieniach słońca pierwszoklasiści pożegnali lato podczas harców po lesie w Wólce Książnickiej. Dzieci sprawdziły, że las je wspaniałą przestrzenią, aby dać upust swojej energii i wyobraźni. Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci było budowanie domków dla robaczków ze znalezionych skarbów oraz układanie obrazów leśnych z materiału leżącego pod nogami.

 Podczas wycieczki uczniowie poza miłym i aktywnym spędzeniem czasu na łonie natury mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Pobyt w lesie zakończył się pieczeniem kiełbasek i ziemniaków w domku myśliwskim należącym do Koła Łowickiego „Diana”. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie miejsca i rozpalenie ogniska. W ramach podziękowań dla Koła Łowieckiego pierwszaki wykonały pamiątkową leśną książeczkę.