Po co świętujemy Dzień Kropki?

phoca thumb m img-0834  W tym dniu każdy nauczyciel powinien zadać sobie pytanie, czy daleko mu do nauczycielki Vashti i co robi by wspierać swoich uczniów? W każdym innym dniu, nie tylko w Dniu Kropki młodzi ludzie potrzebują wsparcia mądrego – dorosłego, który pomoże odkryć ich mocne strony i uwierzyć we własne możliwości. Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole to już tradycja.

 Wszystkie aktywności klasach 1-3 skupiały się na głównej bohaterce tego dnia – Kropce: poznanie historii Vashti, odkrywanie i rozwijanie własnych supermocy, kodowanie z kropką, plakat związany z Dniem Kropki, zabawy ruchowe i plastyczno – kreatywne, pokaz mody kropkowej, odwzorowywanie połączeń kropkowych, gra planszowa „Rzucaj kostka i zamaluj kółeczka”. Na zakończenie słowa piosenki, które oddają moc tego dnia.

„Kropka”

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.

Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.

Miała na zadanie znaczek namalować,

jednak ona chciała farbki swoje chować.

W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.

Kolorową kropkę w ramki oprawiła.

Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,

talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,

by odkryć zdolności inaczej się nie da.

Kropki kolorowe wędrują po świecie.

Talenty wskazują, o których nie wiecie.