Tu wszędzie jest moja Ojczyzna...

phoca thumb m samuel 3 Przy okazji świąt majowych poruszany jest temat Ojczyzny i patriotyzmu. Jest to istotny aspekt w wychowaniu dzieci i młodzieży. To bardzo ważne, by budowali w sobie poczucie przynależności, nie tylko do dobrze znanej sobie społeczności rodziny i klasy, ale także społeczności miejscowości, w której żyją i kraju. Wszyscy mieszkamy w Polsce. Często zachwycamy się tym, jak piękne są polskie góry, jeziora, wybrzeże Bałtyku i polskie miasta.

 Miejsca, w których mieszkamy są również piękne, więc warto, by inni je poznali. Wezwaniem dla 6 – laków było przedstawienie swojego miejsca zamieszkania jako atrakcji turystycznej, do której chcą zaprosić zwiedzających. Mógł to być jakiś budynek, park, plac zabaw, a nawet swój ogródek. Przedszkolaki bardzo różnie podeszły do tematu. Niektórzy zaprosili do zwiedzania najdroższych i najbliższych sobie miejsc, czyli domu, ogródka, placu zabaw, czy pokazali zwierzęta i uprawę roślin. Inni opisali atrakcyjne miejsca w swoich miejscowościach przy pomocy albumu, rysunku czy książeczki. W momencie, kiedy będziemy mogli się już spotkać, wykorzystamy te dziecięce mini przewodniki turystyczne. Myślę, że wszyscy dziś czujemy dumę z tego, gdzie mieszkamy i kim jesteśmy. Zapraszam do zwiedzania miejscowości, domu, parku, ogródka młodych patriotów.