Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

phoca thumb m 191222 090607 10  Na dworze coraz chłodniej, a zima zbliża się wielkimi krokami. Zima to wyjątkowo trudny okres dla zwierząt żyjących w lesie. Właśnie dlatego wolontariuszom z naszej szkoły narodził się pomysł zbiórki kasztanówi żołędzi dla naszych leśnych przyjaciół. Kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów.

 Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystywane są do dokarmiania zwierzyny leśnej. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłoby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie tej pory roku. Zebraliśmy ponad 60 kilogramów „smakołyków”. Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej karmy dla zwierząt zostali obdarowani gadżetami od „Koła Łowieckiego Łoś w Mielcu” z którym nawiązaliśmy w tym roku współpracę. Nadzorującym akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” był SU i Zespół Wolontariatu przy współpracy z Panem Sławomirem Kolatem. W dniu 20 grudnia prezes „Koła Łowieckiego Łoś” – Pan Kazimierz Flis osobiście wręczył nagrody wyróżnionym uczniom. Wszystkim dzieciom dziękujemy za przyłączenie się do akcji.
Zapraszamy do galerii zdjęć:

P.Prokopiuk