VII miejsce Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców.

 phoca thumb m 6 W dniu 17 grudnia 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurawicy, odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Wśród dziewięciu najlepszych drużyn województwa podkarpackiego znalazła się reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej, która była jedynym przedstawicielem powiatu mieleckiego w tych zawodach.

 Po losowaniu ekipa z Woli Mieleckiej znalazła się w grupie ze swoimi rówieśnikami z Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku i gospodarzami turnieju z Żurawicy. Pierwszy mecz z bardzo utytułowanym przeciwnikiem z Sanoka był dla chłopców z Woli nieudany i pomimo walki i dobrej postawy na boisku, zakończył się wynikiem 0:5. W drugim meczu z Żurawicą Wolomielczanie pokazali się z bardzo dobrej strony. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, widowiskowych akcjach i pięknych bramkach, chłopcy z Woli Mieleckiej przegrali spotkanie 1:2. Mecz ten wywołał duże emocje na trybunach i do ostatnich sekund nie było wiadomo jakim wynikiem się zakończy. Reprezentanci Woli Mieleckiej w pogoni za wynikiem, ostatnie minuty meczu atakowali bramkę przeciwnika i o losach spotkania zaważyła bardzo dobra postawa bramkarza z Żurawicy, który kilkakrotnie bronił silne strzały rywala. Ostatecznie drużyna z Woli Mieleckiej uplasowała się na VII miejscu turnieju i po raz kolejny udowodniła, że liczy się na arenie sportowej województwa. Gratulujemy wyniku oraz postawy na boisku.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej: Oliver Bąk, Paweł Bernacik, Oliwier Muryjas, Maciej Zięba, Przemysław Dul, Wiktor Łakomy, Jakub Puła, Hubert Graboś, Bartłomiej Pieróg, Jakub Płatek, Maksymilian Dziekan, Patryk Rączka. Opiekunem i trenerem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego mgr Tomasz Torba.