Konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”

phoca thumb m img 20191217 092748  Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny i niepowtarzalny. Stół nakryty białym obrusem, opłatek, którym dzielimy się z najbliższymi, prezenty. I  choinka – skromna, czy bogato ozdobiona – ale  zawsze musi być. Bez choinki nie ma Świąt! Dlatego, w naszej szkole sześciolatki i uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Świąteczna choinka”. Celem konkursu było rozwijanie twórczych zainteresowań i wyobraźni dziecka, rozbudzanie kreatywności, wymiana doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Życie zweryfikowało cele konkursu i dodatkowym (może jednak głównym!) stało się nawiązanie współpracy dzieci z rodzicami.

 Najważniejsze było to, że rodzice mogli aktywnie i twórczo spędzić czas ze swoimi dziećmi, pamiętając o zbliżających się Świętach. Na konkurs wpłynęło 56 prac. Choinki zostały wykonane różnymi technikami i przy pomocy różnych materiałów, takich jak: makaron, bibuła, suszone owoce, piórka, szyszki, a nawet zakrętki po soczkach. Pomysłów i inwencji twórczej naszym młodym artystom nie brakuje. Komisja oceniająca prace po długich rozmowach przyznała wszystkim nagrody! Nagrody zostały ufundowane przez Państwa Marię i Wiesława Bożek oraz słodkości od rodziców sześciolatków z oddziału P4. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i wytrwałości w tworzeniu „świątecznej choinki”. Podczas spotkania uczniowie kl. III otrzymali nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Test Ortograficzny”. Filip Jaworski i Eryk Ważny otrzymali tytuł „Eksperta ortografii” oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy uczniom i wychowawczyni pani Dorocie Krawiec.