Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej- więcej niż kino, więcej niż lekcja!

phoca thumb m 20191025 084120  W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klas IV – VI rozpoczęli swoją przygodę z filmem.W ramach realizowanego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie przez cały rok będą brać udział w projekcjach kinowych realizowanych w ramach cyklu „Świat filmu”.

 Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna lub spotkanie z gościem mające na celu wprowadzenie uczniów w tematy podejmowane w danym filmie. Produkcje wchodzące w skład programu zostały poddane analizie psychologicznej i stanowią źródło istotnych dla młodych ludzi wątków do wykorzystania zarówno podczas zajęć edukacyjnych w szkole, jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Projekt proponuje dodatkowo szeroką obudowę w postaci materiałów dydaktycznych. Cały program NHEF jest zgodny z nową podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

            Cykl „Świat filmu” łączy zagadnienia związane z historią tego medium z wiedzą o jego formie. Program przedstawia najważniejsze elementy dzieła filmowego, które razem potrafią z niezwykłą siłą zawładnąć widzem, jego emocjami i przeżyciami.

            Zestaw filmów „Kino nieme”, które obejrzeliśmy podczas pierwszego spotkania, to wehikuł czasu! Uczniowie przenieśli się do epoki pierwszych pokazów filmowych. Dowiedzieli się, jak rodziło się i kształtowało kino oraz uświadomili sobie, jak bardzo zmieniła się sztuka kinematografii.