Kartka dla Powstańca

phoca thumb m img 20191029 132724  W ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn - włącz historię ! uczniowie kolejnych klas naszej szkoły zostali zapoznani z celami IV edycji tego projektu. Podczas lekcji historii uczniowie klasy V oraz VI b dowiedzieli się o przyczynach wybuchu, przebiegu oraz skutkach Powstania Warszawskiego. Poznali losy Powstańców, biogramy żyjących Bohaterów i ich determinację w walce o wolność naszego kraju.

 Podczas zajęć uczniowie słuchali piosenek powstańczych, rozwiązywali zadania oraz wymieniali się swoimi uwagami na temat powstania. Mając na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników walk o stolicę z 1944 roku pisali listy, wykonywali kartki z podziękowaniami i laurki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich. Należy pamiętać, że wybuch powstania i heroiczna walka nie byłyby możliwe bez bohaterstwa tysięcy Polaków, w tym dzieci i młodzieży – rówieśników naszych uczniów. Powstanie Warszawskie do dzisiaj odgrywa istotną rolę w kształtowaniu postawy patriotycznej młodego pokolenia Polaków.