„Opatrunek na Ratunek” – FINAŁ AKCJI

phoca thumb m 20191024 124504  „Nie szukajcie wielkich rzeczy, tylko czyńcie małe rzeczy z wielką miłością” - w myśl słów Matki Teresy z Kalkuty uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej RedemptorisMissio w Poznaniu. Celem akcji była pomoc medyczna ubogim krajom. Akcja trwała od 07.10 do 18.10 i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.

 Zebrano: bandaże, strzykawki , gazy, plastry, igły jednorazowe, kompresy, rękawiczki jednorazowe i inne. Akcja była odpowiedzią na prośby misjonarzy o pomoc medyczną dla prowadzonych przez nich ośrodków zdrowia. Zebrane środki opatrunkowe trafią do najodleglejszych miejsc na świecie: do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu, Republiki Centralnej Afryki, a nawet na Papuę Nową Gwineę - do kraju, gdzie bandaże i plastry do dziś nie są produkowane.
Wyrażamy ogromną wdzięczność uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za wielkie zaangażowanie w akcję, okazane serce i wrażliwość na cierpienie i potrzeby dzieci z krajów misyjnych.

Dziękujemy również dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie. Uczestnicząc w akcji czyniliśmy małe rzeczy, ale z wielką miłością do bliźniego.

SU