Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich nauczycieli

 phoca thumb m dsc 0766 Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany jako Dzień Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce 14 października w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.). Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Jest to państwowe święto oświaty. Ten dzień jest świetną okazją, by podziękować nauczycielom oraz podkreślić ich rolę w edukacji dzieci i młodzieży.

 W procesie wychowania oraz nauczania nauczyciele odgrywają dużą rolę: nie tylko przekazują uczniom wiedzę oraz sprawdzają ich umiejętności, ale także przygotowują dorastające pokolenie do pracy i życia w społeczeństwie, uczą pracy zespołowej, kształtują umiejętności krytycznego myślenia, jak również dokonywania przemyślanych wyborów. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają podziękowania i życzenia. W naszej szkole uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią panią Renatą Godek oraz uczniowie klasy I z wychowawczynią panią Lucyną Przebieglec przygotowali program artystyczny doceniający pracę nauczycieli. Występy uczniów uatrakcyjnił chór szkolny prowadzony przez pana Waldemara Ozgę. Całej akademii towarzyszyła myśl „Nauczyciel – trzyma za rękę, otwiera umysł i dotyka serca”. Uczniowie w podziękowaniu za pracę wychowawcom wręczyli drobne upominki jakim były serca z dedykacją „Nauczyciel z wielkim sercem” .