Grosikowo – złotówkowa podróż trwa.

phoca thumb m img 20191015 094931917  Uczniowie klasy 3 kontynuują podróż w ramach programu Od grosika do złotówki. Podejmowane działania mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości.

 Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie. Opiekę nad programem sprawuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Finansów. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie,w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów posiada „Dzienniki podróży”, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań. Przygotowując się do podróży dzieci poznawały planety, które będą odwiedzały, Grosika – przewodnika podróży oraz uczyły się piosenki. Znają regulamin podróży i oczywiście podróżują we własnoręcznie zrobionych czapkach. Z ciekawością czekają na następne „grosikowe zadania”. Następne relacje z naszej podróży już niedługo.