Bezpiecznie na rowerze

phoca thumb m 20190530 095923  W dniu 30 maja uczniowie klas czwartych z terenu naszej gminy (szkoła z Woli Mieleckiej, Książnic, Podleszan i Rydzowa) wzięli udział w zajęciach praktycznych z techniki związane z bezpiecznym poruszaniem się na rowerze po drogach publicznych, które odbyły się na miasteczku ruchu drogowego w Tarnobrzegu.

 Uczniowie pod okiem egzaminatora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu mogli poćwiczyć (nauczyć się) praktycznych manewrów koniecznych do bezpiecznego poruszania się po drogach. Rowery udostępnił WORD w Tarnobrzegu, oczywiście dostosowane do wieku i wzrostu uczniów. Dla wszystkich obecnych uczniów z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wycieczka zakończyła się pozytywnym zdaniem praktycznego egzaminu na kartę rowerową.

Wszystkim gratulujemy umiejętności i życzymy bezpiecznych wycieczek na rowerze. Serdeczne podziękowania składamy również Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za użyczenie rowerów, cenne wskazówki oraz przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową.