Zajęcia na temat cyberprzemocy i uzależnień

phoca thumb m 20190426 103403  26 kwietnia uczniowie klasy VI, VII pod opieką pani Renaty Godek, pani Patrycji Prokopiuk w ramach zajęć profilaktycznych pojechali do kina Cinema 3D w Mielcu. Wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 Podczas trwającego ponad godzinę spotkania zostali zapoznani z przepisami wynikającymi z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Obejrzeli prezentacje multimedialne i filmy na temat narkotyków i dopalaczy. Pojawił się także szczególnie interesujący młodzież problem cyberprzemocy. Sierż. szt. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba z pewnością dotarły do zebranych na sali uczniów. Mówiły bardzo przekonująco, posługując się przykładami z życia, dzięki czemu każdy mógł sobie wyobrazić konsekwencje błędnie podjętych decyzji. Przestrzegały przed sięganiem po substancje psychoaktywne, pokazując skutki zdrowotne, społeczne i prawne uzależnienia. Na ekranie pojawił się opracowany przez MSWiA spot: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Bezpośrednio po zajęciach został wyświetlony film „Player One” wyreżyserowany przez Stevena Spielberga w oparciu o bestsellerową powieść Ernesta Cline'a. Wyjazd zorganizowała pani Renata Godek.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

P.Prokopiuk