Park Rozrywki Zatorland

phoca thumb m p1010711  W dniu 21 maja 2019 r. uczniowie kl.I i II Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami, wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do Parku Rozrywki Zatorlandu w Zatorze. Jest to wspaniałe miejsce na edukację, rozrywkę i na niezapomniane wrażenia. Na początku zwiedziliśmy "Dom do góry nogami, gdzie wszystkie przedmioty, meble, a nawet samochód były na suficie. Później zwiedziliśmy Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady, wśród których znajdowały się ruchome i wydające odgłosy.

 Zgodnie z harmonogramem byliśmy też w kinie 5D. Krótki film o dinozaurach, przedstawił historię życia tych stworzeń na Ziemi oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Do Parku Mitologii pojechaliśmy ciuchcią. Park znajduje się na malowniczym stawie. Tam odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. Przepływaliśmy, słuchając mitycznych opowieści obok olbrzymiego cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa. Kolejnym punktem był Park Ruchomych Dinozaurów prowadzący przez las, gdzie mogliśmy podziwiać, dotykać naturalnej wielkości, ruchome i ryczące dinozaury.Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Największym powodzeniem cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów, dzieci korzystały z różnych atrakcji ( karuzele, gokarty, salony gier, place zabaw itp.)Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy w sklepie z pamiątkami. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, udaliśmy się w drogę powrotną.