„Poznajmy się lepiej – napisz do mnie”

 phoca thumb m dscn1742 Pisanie listów to w obecnych czasach zanikająca, ale jakże ważna forma. Wolimy wysłać sms, e-maile niż napisać do kogoś list. Piękna sztuka pisania listów staje się zbędna. Jednak każdy lubi je dostawać. Całoroczny projekt „Poznajmy się lepiej – napisz do mnie” w którym uczniowie kasy 3b wzięli udział sprawił im wiele radości. Najpierw jest oczekiwanie, niepewność, ciekawość.

 Kiedy wreszcie uczeń otrzymuje upragniony list czyta go czasem wielokrotnie, wraca do niego, w końcu odpisuje. Jest to coś wyjątkowego. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pisali ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie (woj. lubelskie). Wielką motywacją do podejmowania przez dzieci działania było to, że uczniowie obydwu szkół niebawem spotkają się na zaplanowanej wycieczce. Dzieci w korespondencji opisywały siebie, klasę, swoje zainteresowania, przygotowania do świąt, pisały życzenia itp. Niniejsza akcja ma na celu propagowanie wśród uczniów tradycyjnego przesyłania informacji w formie pocztówek i listów oraz dać im możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania kogoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. Ponadto doskonali umiejętności redagowania wielozdaniowych, spójnych wypowiedzi pisemnych zawartych w podstawie programowej dla I etapu edukacyjnego. Poza ćwiczeniem techniki czytelnego, estetycznego, a także poprawnego pod względem ortograficznym pisania tekstów dzieci również rozwijają swoje zdolności artystyczne poprzez ozdabianie listów.