Jak wybrać się w podróż samolotem?

phoca thumb m dsc04223  Na czym polega kontrola biletowa – bagażowa i kontrola bezpieczeństwa o tym mogli się przekonać uczniowie klas 0-3 podczas kwietniowej wizyty na lotnisku w Jasionce w Rzeszowie. Podczas pobytu w porcie lotniczym młodsi uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z ABC podróżnika „Warunki podróżowania” czyli np. Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym i dlaczego?, Co należy zrobić z dużą walizką i gdzie umieść bagaż podręczny w samolocie?

 Czy i jak można przewozić zwierzęta? Jakie przedmioty musi pasażer wyłożyć do pojemnika przy kontroli bezpieczeństwa? Jakie punkty na lotnisku należy przejść, aby wejść na pokład samolotu? Gdzie sprawdzić przyloty i odloty samolotów? itp. Poza cennym radami przewodników, dzieci również mogły obserwować pracę i sprzęty Straży Granicznej, pracowników obsługi pasażera, pracowników płyty lotniska, oraz Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej. Niezwykłą atrakcją dla uczniów był pobyt na Tarasie Widokowym w czasie, którego widzieli startowanie i lodowanie samolotów. Wiele emocji u uczniów wzbudziła kontrola bezpieczeństwa, przez którą każdy musiał dzielenie przejść i zastosować się do podanych zasad. W związku z tym, że zbliża się sezon wakacyjny związany z podróżowaniem, będzie to doskonała okazja dla naszych uczniów, aby sprawdzić zdobyte wiadomości w praktyce.