Kultura w pigułce w klasie II

 phoca thumb m img 20181120 103622456 We wtorek 20 listopada uczniowie klasy II mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. ”Kultura w pigułce”, które przeprowadzili dla nich koledzy z klasy III gimnazjum w składzie: Magdalena Kaczmarska, Wiktoria Węgrzyn, Sandra Skwara, Patrycja Pieróg, Krzysztof Wiech i Gabriela Żuchowicz.

 Dzieci z pomocą starszych kolegów szukały odpowiedzi na pytanie" Co to jest kultura?" Uczniowie podawali przykłady dotyczące kultury języka. Okazali się w tym temacie wielkimi znawcami. Dowiedzieli się, co to jest kultura osobista. Ciekawym fragmentem spotkania było obejrzenie filmu edukacyjnego pt. "Myszka w paski i dobre maniery". Nowymzwrotem, z którym spotkali się drugoklasiści był: savior vivre. W prosty i zrozumiały sposób, poprzez zajęcia praktyczne,starsi uczniowie przybliżyli młodszym kolegom to pojęcie. Nie zabrakło też piosenki przewodniej. Wesoło się zrobiło, kiedy wszyscy wspólnie śpiewali: „Przepraszam, proszę , dziękuję naprawdę nic nie kosztuje. Te słowa na ustach wciąż mieć, wystarczy pamiętać i chcieć”. Dla dzieci były to atrakcyjne lekcje, czego dowiedli swoją aktywnością. Dziękujemy starszym kolegom za interesujące i pouczające spotkanie.