Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

 phoca thumb m p1010432 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole w dniu 15 XI 2018r, dzieci z klas 0-III wzięły udział w akcji Dzień Zdrowego Śniadania.

 Uczniowie poszczególnych klas wspólnie zorganizowali pyszne i zdrowe śniadania, które wyglądały kolorowo i bardzo apetycznie. Na stołach królowały wspaniałe i pożywne kanapki,  różnorodne owoce i warzywa. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyliśmy również z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Uczniowie poznali również piramidę żywieniową. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i uświadomiły, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Smacznego!