Wycieczka do Nadleśnictwa Kolbuszowa

phoca thumb m 1 Dnia 26.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Kolbuszowa dzieci z klas 0-II wraz z wychowawczyniami i rodzicami. Nadleśnictwo Kolbuszowa w którym gościliśmy prowadzi edukację leśną , której celem jest promowanie proekologicznej gospodarki leśnej. Za priorytetowe zadanie uznano szerzenie wiedzy ekologicznej i leśnej wśród dzieci i młodzieży.

 

Program naszej wycieczki:

-zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej , której główną atrakcją jest diorama, w której znajduje się wiele zwierząt takich jak :jeleń, dzik, sowa, borsuk oraz rośliny i grzyby. Dodatkowo dzieci słuchały naturalnych odgłosów zwierząt. Spotkaliśmy się również w Centrum z panią leśnik oraz oglądaliśmy film związany z edukacją leśną.

-dzieci uczestniczyły również w lekcji przyrodniczej po gołym niebem, podczas której zapoznały się z gatunkami drzew leśnych , roślin i zwierząt występujących w Nadleśnictwie Kolbuszowa.

-przeszliśmy ścieżką edukacyjną Świerczówka. Atrakcją było tu mini zoo z dzikami , strusiami, kozami , baranami o końmi. Następnie spacerowaliśmy leśnymi drogami jednocześnie zbierając "skarby" leśne oraz rozpoznając podstawowe gatunki drzew i roślin leśnych.

Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem w postaci pieczonych kiełbasek przyrządzonych przez rodziców, którym bardzo dziękujemy!