Międzynarodowy Dzień Kropki

phoca thumb m img 20180914 111743  15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi, kreatywności i zabawy. W naszej szkole zorganizowaliśmy ten dzień po raz pierwszy. Najmłodsi uczniowie klas 0-III przyszli ubrani w "kropkowe" ubrania. Motywem przewodnim tego dnia była historia dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

 Nauczyciele  zorganizowali tego dnia wiele zajęć, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Cała nasza szkoła zamieniła się w kropkowy świat. Dzieci bawiły się w "kropkowe zabawy": układały wyrazy z rozsypanych na koralikach liter, grały w drużynową zabawę "czynnościowe dobble", Twistera oraz grę matematyczną "Kropka".  Wykonywały prace plastyczne: tworzyły obrazki z kolorowych kropek,  drzewa talentów, kolorowały kółkowe mandale, kodowały swoje imiona i nazwiska za pomocą alfabetu Braila, pisały dyktanda graficzne, budowały z nakrętek formy przestrzenne, bawiły się chustą animacyjną. Na koniec zdobywały medale z okazji Dnia Kropki.