Estrada Skrzatów

phoca thumb m img 20220524 120539981 hdr  We wtorek (24.05.2022r.) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów 2022” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Chorzelowie. Przez prawie trzy godziny scena należała do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Mielec.

 

Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę dziecięcą, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem, popularyzacja piosenki dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

Reprezentantami naszego przedszkola byli:

- Emilia Smoleń z grupy 4-latkow, która wystąpiła z utworem pt.:”Mrówka w kąpielówkach”.

- Hania Kozioł i towarzyszący jej chórek w składzie: Maja Markowska, Klaudia Dziadzio, Klara Pazdro i Tymek Pezda z grupy 5-latków, którzy wystąpili z utworem pt.: „Piosenka o prawach dziecka”.

Po wysłuchaniu 28 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych komisja artystyczna w składzie Małgorzata Leśniak - muzyk, chórmistrz oraz Krzysztof Prucnal, nauczyciel Szkoły Muzycznej, instruktor muzyki SOKiS, udała się na obrady, aby wyłonić zwycięzców konkursu. Trzeba przyznać, iż występ naszych reprezentantów okazał się bardzo udany, gdyż nasze przedszkolaki w swojej kategorii zdobyły najwyższe nagrody - Emilia Smoleń otrzymała I nagrodę, a II nagroda powędrowała do Hani Kozioł.

Na uroczystości nie zabrakło również Wójta Gminy Mielec Pana Józefa Piątka, który takimi słowami zwrócił się do uczestników konkursu:

„Przede wszystkim chciałbym Wam podziękować, że reprezentujecie dziś tak liczną grupę. Dziękuję nie tylko wspaniałym dzieciakom, ale również rodzicom i nauczycielom. To dzięki Wam możemy się tu spotkać i tworzyć dobry klimat, który rozwija pasje. Na razie jesteście tu z nami, ale przekonany jestem, że będziecie wspinać się coraz wyżej i pewnie za niedługo usłyszymy o Was w telewizji. Życzę Wam tego z całego serca.

Poza nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami, wszyscy wokaliści będą mogli wystąpić już 4 czerwca na scenie plenerowej w Woli Mieleckiej podczas Gminnego Dnia Dziecka. Gorąco do tego zachęcam bo będzie to okazja do prezentacji nie przed komisją artystyczną, a swoimi najbliższymi” - dodał.

Ten dzień dla naszych przedszkolaków, jak i dla pozostałych uczestników konkursu był pełen wrażeń oraz emocji. Nie zabrakło także tremy przed występem oraz napięcia w oczekiwaniu na werdykt komisji. Mimo zmęczenia uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały. Pełni pozytywnej energii czekamy na kolejne edycje festiwalu.