Wizyta w Bibliotece Publicznej

 phoca thumb m 1 18 maja dzieci pięcioletnie odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Woli Mieleckiej. Pretekstem do wizyty był obchodzony Tydzień Bibliotek i Bibliotekarza. Pani Justyna Ryczek otrzymała z tej okazji stosowne życzenia i zaprosiła gości na lekcję biblioteczną. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem poznawały to magiczne królestwo książek. Miały możliwość zapoznania się z zasadami zachowania w bibliotece, dowiedziały się również jak wygląda praca bibliotekarza oraz jakie książki znajdują się na półkach.

 Dzieciom bardzo spodobała się biblioteka, zwłaszcza piękne baśnie i książki o przyrodzie. W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki przygotowały pięknie wypisane podziękowanie, a same w zamian otrzymały słodycze. Na koniec wysłuchały książeczki ,, Przygody Fenka” i obiecały pani bibliotekarce narysować ilustracje do niej.