Wielkanocne zajączki

received 2900206503458214 

Wielkanocny występ dzieci z grupy P3 pt.: „Wielkanocne zajączki”.

W dniu 7 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Mali artyści z grupy P3 zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności.Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały świąteczne przedstawienie, wcielając się w rolę zajączków, kurki i kogucika.

Mali aktorzy, w przepięknych strojach prezentowali się bardzo okazale. Występ pt. „Wielkanocne zajączki” rozpoczął się uroczystym powitaniem gości. Wielkim zaszczytem dla nas była obecność Pani Dyrektor. Niestety, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, rodzice nie mogli uczestniczyć w tej pięknej akademii. Nie utracili oni jednak możliwości obejrzenia występu dzięki nagranemu filmowi z tego wydarzenia.

Czas Świąt Wielkanocnych związany jest z tradycją malowania pisanek i z tym zwyczajem, także borykały się nasze zajączki. Zmartwione brakiem jajek, farb i pędzli tak łatwo się nie poddały. Dzięki uprzejmości Kurki Złotopiórki oraz Kogucika zdobyły jajeczka oraz piórka do malowania pisanek. Mama Zającowa oraz Tata Zając kupili farby w sklepie za lasem, a następnie wspólnie z małymizajączkami malowali świąteczne pisanki. Występ uświetniły wspólnie zaśpiewane przez wszystkie dzieci piosenki.

Na zakończenie wszystkie dzieci w wyrecytowanym wierszu pouczyły, iż świętauczą nas miłości - życzyły zatem jej hojności. Bo im więcej serca innym dajesz tym lepszym się człowiekiem stajesz. Wielkanocne Zajączki pięknie się ukłoniły i życzenia świąteczne swym bliskim złożyły.

Do świątecznych życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor, życząc wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom wesołych świąt.

Po dniu pełnym wrażeń oraz udanym występie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

received 2900206503458214

 

img 20220408 092638100