Warsztaty ceramiczne

phoca thumb m 7  W marcu pięciolatki miały okazję do zapoznania się procesem tworzenia ceramiki. Zaproszona do przedszkola  Pani Agnieszka Krzyżowska opowiedziała nam ceramice; co to  jest ceramika, z czego i w jaki sposób powstaje. Dzieci poznały właściwości gliny i samodzielnie wykonały ceramiczne serca, które pomalowały specjalnymi farbami.

 Po wysuszeniu i wypaleniu gliny powstaną przedmioty, które ich twórcom sprawią radość i przyjemność oraz wywołają miłe wspomnienia za kilka lat. Wykonane serca dzieci podarują rodzicom z okazji ich święta. Zajęcia tego typu wyrabiają zdolności manualne: współdziałanie obu rąk, wykorzystanie całej dłoni wraz z opuszkami palców. Celem zajęć ceramicznych jest także rozbudzenie u dzieci zainteresowania kształtem, fakturą i materią.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawie i kreatywnie spędzony czas.