Wycieczka do Kulkolandu

 img 20211210 113717850 W piątek, 10 grudnia, grupa P3 pojechała na wycieczkę do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Dzieci nie mogły się doczekać tego wyjazdu i kiedy wreszcie nadszedł ten dzień dzieci były bardzo szczęśliwe i podekscytowane. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem oraz pierwszy pobyt w takim miejscu jak sala zabaw. Z tego względu wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. 

Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej,  kształtowaniem umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, a także stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Wycieczka była również prezentem mikołajkowym dla dzieci.
W ogromnej sali zabawnie brakowało atrakcji takich jak: małpi gaj, basen wypełniony kulkami, zjeżdżalnie, rury, samochodziki, karuzele. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, rur, huśtawek, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieciaki bardzo chętnie korzystały również z mini pojazdów oraz dmuchanych  zamków. W przerwie między zabawami odbył się słodki poczęstunek.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tą cudowną krainą zabaw. Kiedy przedszkolaki wróciły do przedszkola, do końca dnia na twarzach widać było uśmiech i radość.

img 20211210 113717850