Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 phoca thumb m 3 W piątek 5 listopada grupa pięciolatków obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza sala zamieniła się w niezwykłą bajkową krainę. Podczas spotkania dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki.

 Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.