Szansa na Przedszkolaka

phoca thumb m screenshot 20210618-182020  W piątek (18.06.) maluszki z grupy P2 przystąpiły do ceremonii pasowania na przedszkolaka i stały się tym samym pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Występ artystyczny pt.: Szansa na Przedszkolaka”, inspirowany programem Szansa na Sukces, był zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci. Prezentowały one swoje umiejętności przed jury - Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

 Aby stać się prawdziwymi przedszkolakami, dzieci musiały wykonać kilka zadań, które kryły się w kolorowych kopertach znajdujących się w rękach komisji. Wychowawczyni wybierając kolorową wstążkę, losowała kostkę z obrazkiem, takim samym jaki był na kopercie z zadaniem. Dzieci dały pokaz swoich umiejętności poprzez śpiew, taniec, recytacje oraz grę na instrumentach perkusyjnych.

Po zakończonym występie jury wydało werdykt, czy maluchy zasłużyły na miano prawdziwego przedszkolaka. Oczywiście, wszystkie przedszkolaki wykorzystały swoją "Szansę na Przedszkolaka" i za pomocą czarodziejskiego ołówka zostały pasowane przez Panią Dyrektor na prawdziwego przedszkolaka.Zanim to jednak nastąpiło, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i przyrzekły być zuchami i dobrymi kolegami.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom Pasowania na Przedszkolaka oraz nagrodę w postaci ciekawej i kolorowej książeczki. Wszystkim pasowanym przedszkolakom życzymy wielu dalszych sukcesów i wspaniałej zabawy w naszym przedszkolu.